7 راه برای بهبود ایمنی استخر شنا

ایمنی استخر شنا باید اولویت اول شما باشد، بسیاری از کودکان در استخر های حیاط خلوت غرق می شوند و صدمه می بینند. استخر های حیاط پشتی همچنین می توانند منبع بسیاری از انواع دیگر آسیب ها و تصادفات برای کودکان و بزرگسالان باشند. برای محافظت از خانواده و عزیزانتان، می توانید امنیت استخر خود را افزایش دهید. مجله آرامیس در اینجا به نکات مهمی اشاره می کند که لحاظ نمودن آن سلامت شما و عزیزانتان را تامین می کند. با توجه به اینکه یکی از موارد مهم در این مورد استفاده از تجهیزات استخر، سونا و جکوزی مناسب است. شما می توانید تمامی محصولات فوق العاده دو برند کالمو و ایماکس را از آرامیس تهیه کنید. محصولاتی همچون: پمپ سیرکولاتور، فیلترشنی، پمپ تصفیه استارمکس، پمپ ماساژ کالمو، پمپ تصفیه کالمو و سایر محصولات در این مجموعه ارائه می گردد.

  1.  حصار استخر خود را ارتقا دهید!

به صورت کلی استخر شنا به طور کامل محصور شود. این امر برای همه صاحبان استخر، صرف نظر از اینکه کودکان در خانه زندگی می کنند، اعمال می شود.

اگر در حال ساخت استخر جدید یا استفاده از استخر موجود هستید، باید قوانین فعلی حصار را در منطقه خود رعایت کنید. دو گزینه برای حصار در اطراف استخر شما وجود دارد: یک حصار جدید یا ارتقاء به یک موجود، دو گزینه وجود دارد: شیشه امنیتی تقویت شده یا قاب آلومینیومی

موانع شیشه ای محبوب ترند چون عالی به نظر می رسند و منظره ای عالی از حیاط پشتی دارند. این نرده ها را می توان در خانه های مدرن یا سنتی با منظره حیاط پشتی بزرگ استفاده کرد. یک حصار شیشه ای می تواند ارزش خانه را نیز افزایش دهد.

حصار آلومینیومی ارزان تر از شیشه است اما بالاترین سطح امنیت را برای حیاط شما فراهم می کند. نصب نرده های آلومینیومی آسان است و هر کسی می تواند آن را نصب کند.

  1.  شما می توانید از زمین الکتریکی در حصار استخر خود استفاده کنید!

استخر ها به برق کمک می کنند چون حاوی مقدار زیادی آب هستند. سازه های ساخته شده از فلز در اطراف استخر می توانند به صورت الکتریکی هدایت کننده باشند اگر یک مشکل الکتریکی باعث جریان برق از طریق آن شود. سازه های اطراف استخر مانند نردبان ، نرده های ایمنی و چراغ ها می توانند باعث برق گرفتگی شوند.

اتصال حصار به پریز برق هنگام نصب حصار فلزی برای استخرها ضروری است. الزامات مربوط به نرده ها باید توسط یک برقکار دارای مجوز در منطقه با مالک مورد بحث قرار گیرد.

  1.  یک پوشش برای استخر خود نصب نمایید!

نه تنها براي نگه داشتن برگ ها از استخر، بلکه براي محافظت از شما و عزيزانتان هم هست. محافظت در برابر غرق شدن در استخر بهترین راه برای اطمینان از ایمنی است. این پوشش ها گران هستند، اما می توانند کودک شما را از غرق شدن در استخر نجات دهند.

ایمنی استخر شنا
ایمنی استخر شنا
  1. از استخر و وان حمام گرم محافظت گردد!

ممکن است نیازی به حصار حمام های گرم یا آبگرم در منطقه خود نداشته باشید. ایده خوبی است که آبگرم ها را با یک درب ضد کودک بپوشانید یا از ورود کودکان به آب حمام گرم آبگرم جلوگیری کنید. اکثر وان های گرم جدید دارای یک پوشش بالای ضد کودک هستند که در داخل آبگرم یا وان نصب شده است. وان های گرم که در حال حاضر استفاده می شوند، یا اسپاهای با پوشش های موجود، می توانند پوشش داده شوند.

  1. زنگ هشدار استخر

اگر کسی یا چیزی در آب استخر شما قرار بگیرد، یک زنگ هشدار استخر الکترونیکی به شما اطلاع می دهد. نه تنها زنگ های استخر برای کودکان، بلکه برای خانواده هایی که بچه های بزرگتر دارند نیز وجود دارد. افراد مسن یا حیوانات خانگی آنها باید یک زنگ هشدار استخر نصب کنند تا از آسیب دیدن آنها جلوگیری شود.

بسیاری از آلارم ها را می توان برای هر استخر استفاده کرد. زنگ زیر سطحی، زنگ مچ بند و زنگ سطح شناور محبوب ترین زنگ ها هستند. همه آنها به صورت بی سیم به یک ایستگاه هشدار در خانه شما کار می کنند.

یک زنگ هشدار یکپارچه با دستبند برای افراد مسن یا افراد دارای معلولیت ذهنی یا جسمی مناسب است. این زنگ هشدار هنگام خیس شدن مچ بند به صدا در می آید. آلارم های زیر سطحی و شناور سطح زمانی فعال می شوند که فرد آب را آلوده کند.

  1.  یک محفظه استخر در فضای باز نصب شود!

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که خانه حیات وحش، پرندگان و سایر موجودات است، حتما یک محوطه برای استخر خود در نظر بگیرید. شما باید یک محوطه در اطراف استخر خود بسازید. این سازه ها همچنین می توانند از استخر شما در برابر عناصر بیرونی محافظت کنند و از دست دادن آب را کاهش دهند.

  1. مطمئن شو که استخرت امن باشه!

اکثر صاحبان خانه که خانه های خود را می فروشند یا اجاره می کنند فقط به گواهی ایمنی برای استخر نیاز دارند. برخی از بیمه های خانه نیاز دارند که صاحبان خانه به دلایل ایمنی گواهی بیمه دریافت کنند.

همچنین ممکن است به یک گواهینامه رسمی ایمنی استخر نیاز داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که استخر حیاط پشتی شما با تمام استانداردهای ایمنی مطابقت دارد. بعد از اینکه یک متخصص ایمنی استخر حیاط شما را بازرسی کرد و متوجه شد که با مقررات مطابقت دارد و از ایمنی استخر خود مطمئن می شوید.

کلام آخر

مجموعه پیشگامان توسعه آرامیس اولین تامین کننده کالمو در ایران در تمام زمینه های مربوط به استخر امکان یاری رساندن به مخاطبان خود را دارد با یک تماس می توانید از مشاوره رایگان ما بهره گیرید. بهترین محصولات دو برند کالمو و ایماکس از جمله: پمپ سیرکولاتور، فیلترشنی، پمپ تصفیه استارمکس، پمپ ماساژ کالمو، پمپ تصفیه کالمو و … را از آرامیس با گارانتی معتبر تهیه نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا