انواع روش های ضد عفونی کردن آب استخر و جکوزی به چه شکل است؟

استفاده از تجهیزات درست در استخر، سونا و جکوزی امکان سلامتی را در افراد افزایش می‌دهد. مطمئنا استفاده از پمپ تصفیه استخر، پمپ تصفیه جکوزی، فیلتر شنی جکوزی ایماکس، فیلتر شنی استخری ایماکس و سایر تجهیزات استخر، سونا و جکوزی می‌تواند سلامتی افراد را تضمین نماید در مجله آرامیس به تفضیل به این موضوع می‌پردازیم.

انواع روش های ضد عفونی کردن آب استخر و جکوزی

همانطور که می‌دانیم به منظور از بین‌بردن باکتری‌های موجود در آب استخر و یا جکوزی بایستی از کلر استفاده کرد و به دلیل اینکه کلر ساخته شده از طریق فرآیند شیمیایی فرآوری می‌گردد قطعا تهدیداتی برای سلامتی انسان در بر خواهد داشت.

برخی از آسیب‌های کلر به شرح ذیل است:

 • ناراحتی پوستی
 • مشکلات تنفسی و ریوی
 • ناراحتی‌های قلبی
 • بوی نامطبوع و آزار‌دهنده و خارش بینی و گوش‌ها
 •  آسیب به پیازچه‌های مو و تاثیر بر ریزش آن
 •  تاثیرمنفی بر بینایی، قرمزی چشم
 • خارش بدن و ایجاد التهاب های پوستی
 • و ….

افرادی که دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی هستند تحت هیچ عنوان نبایستی از استخر حاوی کلر استفاده نمایند و همچنین افرادی که نسبت به کلر آلرژی دارند نیز دچار التهاب‌های پوستی خواهند شد.

پمپ تصفیه جکوزی
پمپ تصفیه جکوزی

انواع روش های ضدعفونی کردن استخر و جکوزی:

 •  تزریق کلر به صورت دستی درون استخر

این روش، جزو روش‌های ارزان ولی نا‌کارآمد می‌باشد. بعد از فراهم‌کردن پودر کلر به صورت دستی آن را در آب می‌پاشند. این روش به دلیل سنتی بودن،  عدم تزریق یکنواخت کلر در سطح آب استخر، عدم کنترل بر میزان حلالیت کلر و هزینه بالای خرید کلر در طول سال،  تحت هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 •  تزریق کلر بوسیله شناور قرص کلر

در صورت استفاده از این روش ابتدا شناور قرص کلر را تهیه نموده و سپس قرص کلر که به صورت جامد می‌باشد را درون آن قرار می‌دهند و آن را درون استخر و یا جکوزی قرار می‌دهند این روش نیز به دلیل عدم کنترل بر حلالیت کلر، عدم تزریق یکنواخت کلر و هزینه بالای خرید کلر در طول سال، تنها برای استخر و جکوزی های کوچک پیشنهاد می‌گردد.

 • تزریق کلر توسط کلرزن خطی

کلرزن خطی در مسیر لوله‌کشی مدار تصفیه استخر و جکوزی جانمایی و نصب می‌گردد و با عبور آب استخر توسط پمپ مدار تصفیه، مقدار کلر به آب تزریق می‌گردد . کلر زن خطی دارای یک پیچ تنظیم مقدار کلر تزریق شده می‌باشد این روش نسبت به دو روش قبل از ضریب اطمینان بالاتری برخوردار است ولی از معایب مورد اشاره، هزینه بالای خرید کلر در طول سال به قوت خود باقی است.

 • تولید کلر توسط کلرزن نمکی:

این روش جزو یکی از بهترین روش‌های تولید کلر از طریق فرآیند طبیعی است به صورت است که نمک منیزیم دار را در آب تزریق نموده و پس از حل‌شدن نمک درآب و عبور از سلول الکترولیتیک، کلرین بوجود می‌آید که منجر به ضد عفونی‌کردن آب استخر و جکوزی می‌گردد.

 • بهره‌گیری از سیستم ضدعفونی کننده نانو یووی:

این روش از طریق لامپ اشعه ( آمالگام) منجر به ضد‌عفونی آب استخر و جکوزی می‌گردد و به این شکل عمل می‌کند که اشعه تولید شده باعث از بین رفتن DNA باکتری ها می‌شود. این روش منجر به کاهش کلر به میزان 70 درصد خواهد شد.

 • بهره‌گیری از سیستم اوزون ژنراتور:

این روش بهترین روش ضد عفونی کننده آب استخر و جکوزی بدون هیچ‌گونه آسیب بر بدن انسان می‌باشد دستگاه اوزون ژنراتور با تولید گاز ( O3 ) تمامی ویروس‌ها و باکتری‌ها را از بین میبرد و هیچ گونه املاحی مانند کلر یا برومین بر جای نمی‌گذارد.

 • بهره‌گیری از سیستم اوزون یووی:

این روش از لامپ اشعه آمالگام و راکتور تولید اوزون (O3)  بهره گرفته است و مزایای هر دو روش ضد عفونی توسط گاز اوزون ( O3 ) و لامپ اشعه آمالگام را در داخل یک پکیج  کامل شامل می‌شود . این روش راندمان ضد عفونی را به شکل چشمگیری افزایش می‌دهد.

در پایان

مجموعه پیشگامان توسعه آرامیس توانسته تمامی تجهیزات استخر، سونا و جکوزی را در دو برند ایماکس و کالمو ارائه دهد. تجهیزاتی همچون: پمپ تصفیه استخر، پمپ تصفیه جکوزی، کلرزن خطی کالمو، پمپ سیرکولاتور کالمو و همچنین فیلتر استخری ارزان قیمت، فیلتر جکوزی ارزان قیمت و تمام تجهیزات استخر، سونا و جکوزی را از آرامیس تهیه نمایید. جهت اطلاعات جامع و دقیق با مشاوران حرفه‌ای مجموعه ما تماس به عمل آورید تا انتخابی درست برای فضای آرام و دلنشین خود داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا