چرا شنا برای سلامتی مفید است؟

طبعا ورزش در هر شکل و موقعیتی ضمانت‌گر سلامتی و آرامش انسان است. مجله آرامیس اهمیت شنا بر سلامتی را مورد بررسی قرار می دهد. با توجه به اینکه شنا یک ورزش هوازی می‌باشد، از چندین بعد در سلامتی افراد تاثیرگذار است.

ابعاد اثربخش در ورزش شنا

هیروفومی تاناکا، پروفسور حرکت‌شناسی و مدیر آزمایشگاه تحقیقات پیری قلب و عروق در دانشگاه تگزاس، می‌گوید:

“اول، این واقعیت که شما در آب غوطه‌ور هستید به این معنی است که استخوان‌ها و ماهیچه‌های شما تا حدودی از محدودیت‌های گرانش رها شده‌اند.”

این امر شنا را به ورزش ایده‌آلی برای افراد مبتلا به آرتروز و استخوان درد تبدیل می‌کند که انجام ورزش‌های دیگر برای آنها بسیار دردناک است. طبق تحقیقات تاناکا بر روی افراد مبتلا به این بیماری، شنا سفتی شریان را کاهش می‌دهد، که یک عامل خطر برای بیماران قلبی است.

تحقیقات بیشتر او، تمرین شنا را با فشار خون پایین در افراد مبتلا به فشار خون مرتبط دانسته است. تاناکا می‌گوید خنکی و شناور‌بودن آب برای افرادی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند نیز جذاب است، زیرا سایر ورزش‌های هوازی مانند دویدن، خیلی آزاردهنده یا ناراحت‌کننده هستند.

آیا شنا بدن را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد؟

نکته مهم اینست که؛ وقتی در استخر هستید بدن شما سخت کار می‌کند. مطالعات نشان داده است که آب چگال‌تر از هوا است، بنابراین حرکت از طریق H2O فشار خارجی بیشتری را نسبت به تمرینات خارج از آب به اندام‌های شما وارد می‌کند.

این فشار به طور یکنواخت توزیع می‌شود. هنگامی که با نیروی جاذبه روی شانه‌هایتان تمرین می‌کنید، فشار در زانوها، باسن یا جاهایی که بیشتر وزن را تحمل می‌کنند، جمع نمی‌شوند. در اینجا فضای استخر و  تجهیزات استخر، سونا و جکوزی اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کنند. مطمئنا برندهای مرغوبی همچون کالمو و ایماکس ضمانت‌گر سلامتی و آرامش افراد خواهد بود.

پمپ تصفیه استخر
پمپ تصفیه استخر

دیدگاه دیوید تانر در رابطه با علم شنا

دیوید تانر، پژوهشگر در دانشگاه ایندیانا و یکی از ویراستاران یک کتاب راهنمای آموزشی در مورد علم شنا، می‌گوید نحوه تنفس شما در طول تمرین شنا یکی دیگر از تمایزات بزرگ نسبت به دویدن یا دوچرخه سواری است، نفس شما کم عمق و بازدم‌های شما قوی خواهد بود.

تانر می‌گوید: «در مورد شنا برعکس است. “شما سریع و عمیق نفس می‌کشید و سپس اجازه می‌دهید هوا بیرون بیاید.” تانر می‌گوید، از آنجایی که هنگام شنا سر شما زیر آب است، این تنظیمات تنفسی حیاتی هستند و ممکن است قدرت عضلات تنفسی شما را بهبود بخشند.

«این نوع تنفس، ریه‌ها را که میلیون‌ها ساختار بالون‌ مانند دارند و در حین تنفس شما باد می‌شوند از فرو ریختن و چسبیدن به هم حفظ می‌کند.»

در این راستا تجهیزات استخری مناسب همچون پمپ سیرکولاتور کالمو، پمپ تصفیه استخر، فیلتر شنی استخری ایماکس و سایر وسایل مرغوب کالمو و ایماکس نقش مهمی را در سلامتی ایفا می‌کنند.

در نهایت

کمر شما در حالت شنا استراحت می‌کند، ورزش‌کردن در حالت افقی  بر خلاف وضعیت عمودی، باعث می‌شود که بدن شما را در طول ورزش رها باشد که این امر یک راه ایده‌آل برای مقابله با تمام زمانی‌هایی است که خمیده روی میز یا فرمان وقت می‌گذرانید.

مجموعه پیشگامان توسعه آرامیس در راستای تجهیزات استخر، سونا و جکوزی در دو برند کالمو و ایماکس توانسته کالاهای اساسی از جمله: پمپ سیرکولاتور کالمو، پمپ تصفیه استخر، فیلتر شنی استخری ایماکس و سایر محصولات را به صورت اورجینال و با گارانتی معتبر در اختیار کاربران خود قرار دهد. جهت مشاوره رایگان با شماره‌های مندرج در سایت تماس به عمل آورید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا