تجهیزات مورد نیاز برای تصفیه، جت های ماساژ و گرمایش جکوزی

داشتن شناخت و آگاهی در هر زمینه‌ای می‌تواند مانع از آسیب و خسارات مالی به مجموعه‌ها شود. مجله آرامیس در بلاگ خود مقالات موثر و سودمندی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که با دانستن این اطلاعات می‌توانید تجهیزات استخر، سونا و جکوزی مناسبی را برای مجموعه خود انتخاب نمایید. مجله آرامیس در اینجا به مبحث تجهیزات مورد نیاز برای تصفیه جت های ماساژ و گرمایشی جکوزی می‌پردازد. تجهیزات تصفیه کننده اهمیت ویژه‌ای در استخرها دارند از این رو سه محصول ویژه: پمپ تصفیه استارمکس، پمپ ماساژ کالمو و پمپ تصفیه کالمو به صورت اورجینال به همراه گارانتی در مجموعه آرامیس ارائه می‌گردد.

پمپ تصفیه کالمو
پمپ تصفیه کالمو

همانطور که در دیاگرام شکل فوق مشاهده می‌فرمایید مدار جکوزی به سه دسته تقسیم می‌گردد:

الف – تجهیزات اصلی  مدار تصفیه جکوزی:

 •  پمپ مدار تصفیه جکوزی‌: پمپ مدار تصفیه آب را از قسمت کف جکوزی مکش می‌کند و برای حذف چربی و املاح آلوده‌کننده آب وارد فیلتر می‌شود .
 • فیلتر‌شنی مدار تصفیه جکوزی‌: پس از ورود آب جکوزی به داخل فیلتر، چربی‌ها و ناخالصی‌های معلق توسط سیلیس‌های داخل آب استخر دفع می‌گردد و آب شفاف می‌گردد. از این رو فیلترشنی کالمو نقش مهمی را در مدار تصفیه بازی می‌کند.
 • تجهیزات ضدعفونی جکوزی: آب جکوزی به منظور باکتری‌زدایی نیازمند روشی برای زودودن آن می‌باشد که به شرح ذیل است:
 1. کلرزن خطی‌: در این روش قرص های کلر را در داخل کلرزن خطی قرار داده و با توجه به دبی آب گذرا که توسط پمپ ایجاد می‌شود، کلر به آب تزریق می‌شود.
 2. کلرزن نمکی‌: در این روش،  نمک را با توجه به ظرفیت آب جکوزی، اضافه می‌کنند و پس از گذر از سلول کلرزن نمکی تبدیل به کلرین می‌گردد و این‌گونه کلر طبیعی به آب تزریق می‌گردد.
 3. استفاده از لامپ اشعه یوی‌: در این روش از طریق اشعه فرابنفش باکتری و ویروس ها از بین می‌رود.
 4. اوزون ژنراتور: در این روش باکتری‌ها از طریق اوزون O3 ازبین می‌رود.
 5. ترکیب لامپ اشعه + راکتور اوزون‌: در این روش هم از طریق اشعه فرابنفش و هم گاز اوزون عملیات ضد عفونی انجام می‌شود.

ب – تجهیزات گرمایشی جکوزی:

 • دیگ گرمایشی: به منظور تامین گرمایش مورد نیاز مبدل و گرم‌کردن آب جکوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد . این دیگ می‌تواند گازی یا برقی باشد.
 • مبدل پوسته – لوله: این تجهیز دارای چهار لوله می‌باشد که دو لوله آن به جکوزی متصل می‌شود و دو لوله آن به دیگ متصل می‌شود که آب جکوزی از طریق انتقال حرارت غیر مستقیم گرم می‌شود به این روش انتقال حرارت آب به آب نیز گفته می‌شود‌.
 • پمپ سیرکولاتور دیگ: به منظور چرخش آبگرم بین دیگ و مبدل جکوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ج – تجهیزات مدار جت ( ماساژ ) جکوزی:

 • پمپ مدار جت جکوزی‌: از این پمپ به منظور تامین فشار و دبی نازل‌های ماساژ جکوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • پمپ هوا دهی ( بلوئر)‌: از این پمپ به منظور ایجاد هوا برای رینگ های جکوزی استفاده می‌شود‌.
 • رینگ های جکوزی‌: به منظور تقسیم دبی های نازل های جت جکوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد‌.
 • نازل‌های جت جکوزی‌: به منظور پرتاب دبی آب به منظور ماساژ جکوزی مورد استفاده قرار می‌گیرد‌.

کلام آخر

مجموعه پیشگامان توسعه آرامیس توانسته در دو برند کالمو و ایماکس اثرگذاری ویژه‌ای داشته باشد. به‌راحتی می توانید فیلتر شنی کالمو، پمپ تصفیه کالمو، پمپ ماساژ کالمو، پمپ تصفیه استارمکس، پمپ سیرکولاتور و سایر تجهیزات استخر، سونا و جکوزی را از آرامیس تهیه نمایید. جهت هرگونه راهنمایی با شماره‌های مندرج در سایت تماس به عمل آورید. کارشناسان آرامیس در ساعات ادارای پاسخگوی سوالات شما عزیزان می‌باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا