فیلتر شنی یا فیلتر کارتریجی؟

“من دارم يه استخر جديد مي سازم … بین فیلتر شنی یا فیلتر کارتریج کدام را انتخاب کنم؟ ” مطمئنا باید قبل از ساخت و پیاده سازی هر اتفاقی همه جوانب امر آنرا را بررسی کنیم، مجله آرامیس در این مسیر بهترین مشاوره را به شما می دهد که با رعایت اصول حرفه ای بتوانید از هزینه های اضافی جلوگیری کنید. پس هر زمان که یک تصمیم هیجان انگیز برای ساخت و تجهیز استخرخودتان می گیرید یه سری به مجله آرامیس بزنید تا در تصمیم گیری برای انتخاب فیلتراسیون، پمپ تصفیه کالمو، پمپ سیرکولاتور، پمپ ماساژ کالمو، فیلتر شنی کالمو و سایر تجهیزات برترین ها را انتخاب نمایید.

فیلترشنی و پمپ سیرکولاتور، سیستم مرکزی استخر شما هستند. هدف اصلی فیلتر اینست که زباله ها را از آب استخر خارج نماید تا یک استخر تمیز و درخشان برای شنا داشته باشید، بدون فیلتر استخر پر از زباله و باکتری می شود و بسیاری از بیماری ها را منتقل می کند. پمپ استخر آب را به گردش در می آورد و به سمت فیلتر می راند قبل از آنکه آب به استخر برگردد.

فیلتر کارتریجی
فیلتر کارتریجی

وقتی نوبت به فیلتر می رسد، دو نوع آن توصیه می شود که متشکل است از: فیلتر کارتریجی و فیلتر شنی. خبر خوب اینست که امکان استفاده از هر دو فیلتر را در هر مدل ساختی می توانید داشته باشد ولی برای انتخاب بهترین گزینه که متناسب با شرایط باشد بهتر است با مشاورین مجرب و حرفه ای مجموعه پیشگامان توسعه آرامیس ارتباط برقرار کنید. تیم حرفه ای ما شما در انتخاب درست فیلتر با کارایی و عملکرد بالا، هزینه مناسب و نحوه نگه داری به خوبی راهنمایی می کنند.

کارایی و عملکرد:

اگر به دنبال یک راه حل بسیار کارآمد با کمترین مقدار باکتری و زباله در اطراف استخر خود هستید، فیلتر کارتریجی بهترین انتخاب برای شما است. فیلتر کارتریجی امکان برخورد با زباله های ریز را دارد و عمل پاکسازی آن از 10-20 میکرون در مقابل 20-40 میکرون می باشد، یک میکرون مخفف “میکرومتر” است، به معنی یک میلیونم متر، بنابراین فیلتر کارتریج زباله های ظریف تر مانند پودر تالک و اسپورهای قالب را می گیرد.

فیلتر کارتریجی برخلاف سایر فیلترها نیازی به شست شو ندارد و امکان صرفه جویی در آب را تا 92 ٪ یا هزاران لیتر فراهم می سازد. یکی دیگر از مزایای فیلتر کارتریجی صرفه جویی در مصرف انرژی است.

تعمیر و نگه داری:

نگه داری، یکی از بزرگترین دلایلی است که مردم فیلترهای کارتریجی را انتخاب می کنند. برای نگه داری فیلتر کارتریجی، شما فقط باید کارتریج را از فیلتر خارج نمایید. سنج روی فیلتر به شما می گوید که چه زمانی وقت تمیز کردن آنها است (بیشتر آنها یک نشانگر قرمز دارند).

هزینه:

فیلتر شنی نسبت به فیلتر کارتریجی مقرون به صرفه تر است. اما به یاد داشته باشید در انتخاب این موارد باید از برندهای معتبر همچون کالمو و ایماکس بهره گیرید که با اطمینان بتوانید از محصول با کیفیت استفاده کنید. مواردی که در مبحث هزینه مورد ارزیابی قرار می گیرد شامل:

  • نصب و راه اندازی:

هنگامی که نصب کننده استخر یا آبگرم شما تجهیزات شما را تنظیم می کند، انتخاب فیلترشنی کالمو می تواند هزینه های بعدی شما را تا حد قابل توجه ای کاهش دهد.

فیلتر شنی
فیلتر شنی
  • کارایی:

همانطور که قبلا ذکر شد می توانید با فیلتر کارتریج در مصرف انرژی و آب صرفه جویی کنید. شما می توانید به 92 درصد صرفه جویی در آب در مقایسه با فیلتر شنی برسید.

  • جایگزین:

توصیه می شود هر 1یا 3 سال یکبار بسته به استخر فیلترکارتریجی خود را تعویض نمایید،  انتخاب فیلتر کارتریجی کالمو می تواند اثربخشی بالایی در این مورد داشته باشد.

  • اندازه:

مهم نیست که چه نوع فیلتر را انتخاب می کنید، باید پمپ مناسب همراه با فیلتر مناسب را تهیه نمایید. هر فیلتر براساس سرعت جریان طراحی شده است که باید به صورت حرفه ای اندازه گیری شود و با پمپ درست جفت شود. جریان بیش از حد می تواند باعث فشار بیشتر بر روی فیلتر گردد و فشار بیش از حد بر روی سیستم اختلال ایجاد می کند.

 در پایان

به طور خلاصه بهتر است هنگام تصمیم گیری با شماره های مندرج در سایت آرامیس ارتباط برقرار کنید تا علاوه بر راهنمایی خرید مناسب به برندهای معتبر ایماکس و کالمو هم دسترسی داشته باشید. ما می توانیم بنا به پتاسیل سرمایه گذاری شما بهترین انتخاب را فراهم سازیم. برترین پمپ تصفیه کالمو، پمپ سیرکولاتور، پمپ ماساژ کالمو، فیلتر شنی کالمو و سایر تجهیزات استخری در آرامیس با گارانتی معتبر ارائه می گردد. جهت اطلاعات دقیق تر با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا